fbpx

Farkındalık Atölyeleri

Farkındalık atölyeleri

Son derece hızlı, koşturmacalı ve stres yüklü geçen gündelik yaşantılarımızda farkındalık, dikkatimizi dışarıda olup bitenlerden içimize çevirmek ve orada neler olduğuna odaklanmak demektir. Bu bilinçli tercih; bedenimizde, zihnimizde ve etrafımızda olan bitenleri fark etmemize ve davranışlarımızı dönüştürmemize yardımcı olur.

8 haftalık farkındalık eğitimine katılmaya hazır olmayanlar veya zamanı uygun olmayanlar için hazırlanan bu atölyelerin temel amacı, katılımcıların farkındalık hakkında temel bilgileri edinmelerini ve farkındalık meditasyonunu gündelik hayatlarına katabilmelerini sağlamaktır. Atölyeler, farkındalıkla ilgili teorik ve uygulamalı bilgiler içerir. Farkındalığın temel prensipleri anlatılır ve katılımcılarla  çeşitli uygulamalar yapılarak bu bilgilerin deneyimlenmesi sağlanır. Bu uygulamaların ardından gerçekleşen ikili ve grup tartışmaları; bilgi, yöntem ve deneyimin içselleşmesine yardımcı olur.

 

Bu atölyelere kimler katılabilir?

Herkes 😊 Farkındalık hakkında hiçbir bilgisi olmayanlar veya var olan bilgilerini derinleştirmek ve uygulamalarını hayatlarına düzenli olarak katmak isteyenler bu atölyeden yararlanabilir.

 

Atölyelerin içeriği

  • Farkındalığın tarihsel arka planı, temel prensipleri ve farkındalık meditasyonun bilimsel bulgular ışığında kanıtlanmış etkileri.
  • Stres mekanizması ve zihinsel alışkanlıklarımızın stres yönetimiyle ilişkisi.
  • Temel farkındalık uygulamaları: Nefes farkındalığı, beden tarama, düşünceleri izleme ve sevgi-şefkat meditasyonu.
  • Bireysel ve grup paylaşımları ve tartışma.

 

Atölyelerin süresi

Atölyeler, aşağıdaki gibi üç farklı şekilde düzenlenmektedir:

  • 1 gün (tüm gün 8 saat)
  • 2 gün (2 gün 4’er saat)
  • 4 gün (haftada 1 gün 2 saat buluşma)

 

* Bu atölyelerde yapılan çeşitli meditasyon uygulamalarının ses kayıtları katılımcılarla paylaşılacaktır.

Daha detaylı bilgi için, aşağıdaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz.