fbpx

Genç Yogası

 
 
genç yogası

Genç yogası (8-12; 13-18 yaş)

Yoga duruşları ile farkındalık uygulamalarını birleştiren bu dersler, gençlere güçlü bir beden ve zihin oluşturma konusunda etkili bir rehberlik sunar. Gençler, beden hareketleri ve nefes egzersizleri yoluyla kendilerini tanıma ve özgüven oluşturma olanağı bulur. Zihinlerini sakinleştirip odaklayabilir; bedensel ve duygusal rahatlama yaşar, zorluklara sakince yaklaşıp sağlıklı çözümler üretmeyi öğrenir. Elbette tüm bunları oyunlar yoluyla, eğlenerek deneyimler 🙂

Yoga, gençlerin fiziksel olarak güç ve esnekliklerini, koordinasyon ve dengelerini arttırır. Kendi bedensel sınırlarına saygı duyarak, o sınırları nazikçe ve dikkatle esnetmelerine yardımcı olur.  Farkındalık uygulamaları, gençlerin beden ve zihinleriyle kurdukları bağı güçlendirir. Gençler kendi duygu ve düşüncelerini gözlemlemeyi, zihinsel özelliklerini fark edip kendilerine dışarıdan bakabilmeyi öğrenirler. Kendi beden ve zihinleriyle kurdukları güçlü bağ; gençlerde sıkça karşılaşılan depresyon, öfke ve kaygı bozuklukları gibi birtakım sorunların üstesinden gelebilmelerine katkı sunar.

Yoga, bireyin kendisinden yola çıkarak çevresiyle ve tüm dünyayla sağlıklı ve güçlü bağlar kurmasına olanak sunar. Gençler, her bireyin kendine özgü kimi özellikleri olduğunu öğrenir; kendilerinden farklı düşünce ve değerlere sahip kişileri yargılamamayı öğrenirler. Bu, aynı zamanda hem kendilerine, hem de çevrelerine sevgi ve şefkat duygusu geliştirmelerini sağlar.

Derslerimizde neler yapıyoruz?

– Yoga asanaları (duruşlar ve akışlar)
– Yoga pranayama (nefes farkındalığı ve nefes egzersizleri)
– Farkındalık uygulamaları (beden farkındalığı, duygu ve düşünceleri izleme, imgeleme çalışmaları)

🍀 Derslerimi yüz yüze veya online olarak veriyorum.

🍀 Grup dersleri için kendiniz bir grup oluşturabilir veya açık bir gruba dahil olabilirsiniz.

🍀 Özel ders için lütfen iletişime geçin.

 

Yoga ve farkındalık, zihinsel sağlığı iyileştirmeye büyük katkı sağlar

Farkındalık uygulamaları, dikkat ve odaklanma becerilerimizi geliştirmemizi destekler

Yoga duruşları bedenimizi güçlendirir, esnetir ve dayanıklılığımızı artırır

Benlik duygusu, özdenetim, diğerleriyle ilişkiler gibi sosyal duygusal öğrenme becerilerini güçlendirir

Farkındalığı ve yogayı küçük yaşlardan itibaren öğrenmek, çocukların bedensel ve zihinsel sağlıklarını yaşam boyu destekler.

Örnek ders planlarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

 
 

Daha detaylı bilgi için, aşağıdaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz.