fbpx

Yetişkin Yogası

yoga

Binlerce yıllık geleneğin ürünü olan yoga, Sanskrit dilinde birleştirmek, bütünleştirmek anlamına gelir. Zihnimizi, bedenimizi ve ruhumuzu bütünsel olarak besler. Kendimizi tanımaya giden süreçte bize eşlik eden güçlü bir yoldur. Kendimizle, çevremizle, dünyayla ve en geniş anlamıyla yaşamla bütünleşmemize hizmet eder. Çeşitli uygulamalar yoluyla an’da kalmayı deneyimler; zihinsel ve bedensel sınırlarımızı genişletiriz. Kendimizle ve yaşamla daha güçlü bir bağ kurarız. 

Derslerde çeşitli duruş (asana) ve hareketler yoluyla fiziksel dayanıklılığımızı, esnekliğimizi ve dengemizi artırırız. Bu sırada dikkatimizi bedensel duyumlarımıza yönelterek beden farkındalığımızı güçlendiririz. Farkındalıkla yaptığımız her eylem, sinir sistemimizin sakinleşmesine ve duygusal dengede kalmamıza yardımcı olur. 

Yoga felsefesinin temel unsurlarından olan çeşitli nefes egzersizleri (pranayama) yoluyla yaşam enerjimizi artırırız. Kontrollü nefes çalışmaları, sinir sistemimizin dengelenmesine ve stres azaltmaya katkı sunar.

Dersler her düzeye ve beden tipine uygundur. Hangi yaşta olursanız olun, yogaya ilgi duyuyor ve kendinize zaman ayırmak istiyorsanız derslere katılabilirsiniz.

Derslerimi yüz yüze veya online olarak veriyorum.

Grup dersleri için kendiniz bir grup oluşturabilir veya açık bir gruba dahil olabilirsiniz.

Özel ders için lütfen iletişime geçin.

Özel bir sağlık sorununuz varsa, lütfen öncesinde doktorunuza başvurun.

 

 

 
 
 
 
 
 

Daha detaylı bilgi için, aşağıdaki formu kullanarak bana ulaşabilirsiniz.