fbpx

Gençler İçin Stres Yönetimi: Farkındalık Temelli Uygulamalar

Bu kitap, 8 Haftalık Gençlerle Stres Yönetimi Programı‘nın uygulama kitabı olarak tasarlandı. Kitap, çeşitli alanlarda yaşadıkları stresli durumları yönetebilme konusunda gençleri destekleme amacını taşıyor. Bu sayede gençler, gündelik hayatta yaşadıkları sorunlara daha kolay çözüm üretebilecekler.

Kitapta yer alan farkındalık temelli uygulamalar yoluyla odaklanma kapasitelerini artırmayı, zihinlerini sürekli dönen olumsuz düşüncelerden özgürleştirmeyi; kaygı, öfke, korku gibi yoğun duyguları yönetebilmeyi ve böylelikle kendilerini sakinleştirmeyi öğrenecekler.

Stresle nasıl başa çıkılacağını bilmek, gençlerin kendileriyle ve çevreleriyle daha sağlıklı ve güçlü bağlar kurmalarını sağlayacak. Böylece kişisel gelişimlerine ve gerçek potansiyellerine ulaşabilmelerine büyük katkı sunacak.

“Bir yanda okul, dersler, sınavlar; diğer yanda evin halleri, arkadaş ortamları…  Yaşam ne kadar stresli olursa olsun, sakinleşmek için yapabileceğin pek çok şey var!”

 

 
 
 
 

Kitapta Neler Var?

  • Strese ilişkin temel bilgilerKitap bedenimizin stres mekanizmasıyla ilgili bilimsel açıklamalar ve gündelik hayatta stresle nasıl başa çıkabileceğimize ilişkin uygulamalı bilgiler içerir.
  • Farkındalık uygulamaları ve ses kayıtlarıBedensel ve zihinsel farkındalığı artıracak uygulamalar ve ses kayıtlarına süresiz erişim sağlanır.
  • Haftalık ev uygulamalarıHaftalık konuların sonunda, o konuyla ilgili farkındalığı pekiştirmek amacıyla hafta boyunca yapılacak çeşitli farkındalık uygulamaları yer alır.
  • Uygulamaları destekleyici çalışma sayfalarıÇeşitli farkındalık uygulamaları sonunda, uygulayıcının öz değerlendirmesini kolaylaştırıcı çalışma sayfaları yer alır.
  • Bilgilendirici ve eğlenceli videolarEle alınan konuları destekleyici, bilimsel içerikli video ve animasyonlar içerir.
  • Ses kayıtlarına ve videolara web bağlantısı ve karekodla erişim Kitapta yer alan tüm uygulama ses kayıtlarına ve videolara telefondan karekod okutarak erişim sağlanır. Aynı zamanda bu kaynaklar telefona indirilerek çevrimdışı kullanılabilir.

Gençlerle Stres Yönetimi Programına Katılanlar Bu Kitabı Ücretsiz Olarak Edinebilir

Program İçin